Belgesel
Wild Wild Country
İncele
Wild Wild Country
Wild Wild Country; Tartışmalı bir tarikat lideri, Oregon çölünde ütopik bir kent kurar. Ancak yerel halkla yaşanan sürtüşme ulusal çapta bir skandala dönüşür.
 • IMDb 5.0
 • 36
 • 0
Cooked
İncele
Cooked
Sevilen yemek yazarı Michael Pollan pişirme, mayalama ve kaynatmada şansını denerken, pişirme tekniklerinin yemekleri ve dünyamızı nasıl değiştirdiğini inceliyor. Dünyanın dört bir yanından ağzınızı sulandıracak yemek geleneklerinin peşindeki çok satan yazar Michael Pollan, yemek hazırlamanın keyfini ve gücünü araştırıyor. Michael Pollan, çok satan "Etobur-Otobur İkilemi" de dahil, yemek üzerine yazdığı kitaplarla birçok ödül kazandı.
 • 2016
 • 45
 • IMDb 7.2
 • 57
 • 0
Prohibition
İncele
Prohibition
Ken Burns'ün belgeseli 18. Anayasa Değişikliğinin kabulüne, alkol yasağının sosyal ve yasal etkilerine ve yasağın kaldırılmasına ışık tutuyor
 • 2011
 • 110
 • IMDb 7.9
 • 40
 • 0
Shot in the Dark
İncele
Shot in the Dark
Shot in the Dark Birbirine rakip üç serbest muhabir olay yerlerini, yangınları, kazaları ve medya kuruluşlarına satabilecekleri her şeyi kameraya almak için geceleri sokakları arşınlıyor.
 • 2017
 • 35
 • IMDb 7.4
 • 37
 • 0
Wormwood
İncele
Wormwood
Hikâye 1950’li yılların savaş atmosferini yansıtacaktır. Dönem itibariyle Kore Savaşı’nın etkisi hakimdir. Amerika açısından zorlu bir dönemden geçilmektedir. Çünkü, bir tarafta Kore’de savaşırken diğer tarafta da soğuk savaşa karşılık vermeye çalışmaktadır. Frank Olsen isimli karakter, ordu adına biyokimya konusunda çalışmalar yapmaktadır. Diğer taraftan da CIA ile ortaklaşa bir çalışmaya girişmiştir. UK-Ultra isimli çalışma, büyük bir ilgi toplamaktadır. Çalışmanın çıkışında Amerika’nın iç ve dış politikasında yaşanılan gelişmeler etki etmiştir. Amerikalı bir casusun, Sovyetler Birliği tarafından yakalandığında, konuşabilmesini sağlayabilecek bir kimyasal mevcut mudur? Ya da Sovyetler Birliği adına çalıştığı saptanan bir ajanın, özel bir kimyasal verilerek konuşturulması ve bütün bildiklerine itiraf etmesi mümkün müdür? soruları çıkışında etkili olmuştur. Üst düzey özveriyle yürütülen çalışmalarda, bütün bunları sağlayabilecek olan LSD isimli bir kimyasal madde keşfedilmiştir. Bu keşfin ardından direk, deneme aşamalarına geçilmiştir. Bunun için birçok sivil Amerikalı kullanılmıştır. Frank Olsen de her ne kadar deneyin başındaki bir isim olsa da denek olmaya karar verecektir. Deneklerin maddenin etkisi altındayken, zihinlerinin kontrol edilip edilmeyeceği ele alınacaktır. Madde alındıktan sonra Frank Olsen’de olumlu etkiler gözlemlenmemiştir. Yanında CIA adına çalışan ajanların bulunduğu vakit, kaldıkları otel odasının penceresinden aşağıya atlayarak, intihar teşebbüsünde bulunacak ve hayatını kaybedecektir. Ailesine bunun bir kazadan ibaret olduğu söylenecek ve görev şehidi unvanıyla son yolculuğuna uğurlanacaktır. Ancak 1975 yıllarına gelindiğinde, bir gazeteci CIA’nin bu konu hakkındaki tutumu ve olup biteni ifşa edeceği bir haber yapacaktır. Wormwood Amerika’da LSD isimli özel bir kimyasal üzerinde yapılan çalışmalar ve uygulama sürecinde ne gibi olumsuzluklar gözlemlendiği ortaya çıkarılacaktır. Casusluk açısından önem arz eden bu deneyde, birçok öngörülmeyen sonuca ulaşılacaktır. Deneklerden kimisi olumlu yanıt ve davranışlar gösterirlerken, kimileriyse öz kıyıma bile teşebbüs edecekler. CIA tarafından uzun yıllar gizlenen gerçekler ve deneyin başındaki isminde içinde bulunduğu olaylar, araştırmacı bir gazetecinin bulduğu ipuçlarıyla irdelenecek. Bütün bunların sonucunda, CIA’nin karanlık taraflarını ifşa edecek ve insanları içine düşürmüş oldukları durumlardan, herkes haberdar edilecektir.
 • 2017
 • 45
 • IMDb 5.8
 • 29
 • 0
The Toys That Made Us
İncele
The Toys That Made Us
Seride, dünyayı kasıp kavuran oyuncakların oluşum hikayeleri, üretim süreçleri, yaratıcılar, pazarlama motivasyonları ve tasarım süreçleri konu edilmektedir. Star Wars, He-man, G.I Joe ve Barbie gibi oyuncak dünyasında devrim yaratmış oyuncaklar konu edilmektedir. Star Wars, 1947 yılı itibariyle Kenner şirketinin lisanslama anlaşması sayesinde gündeme gelmiştir. Star Wars figürlerinin gördüğü ilgi son derece yüksektir. Hatta iş film ile oyuncak satış oranlarının karşılaştırılmasını bile gündeme getirmiştir. Türkiye’de 80’li yıllarda Star Wars oyuncakları çılgınlığına katılmıştır. Lisanslanmış birçok oyuncak figürü tükenmiştir. Barbie, Ruth Handler’in oyuncak piyasasını sorgulamasıyla ortaya çıkmıştır. Erkek çocukları için oyuncak piyasasında birçok alternatif varken, kız çocukları sadece kartondan bebeklerden faydalanabilmektedirler. Bu durumu eleştiren karakter, İsviçre gezisinde Lili isimli Alman bebeği görerek, büyük bir ilham alacaktır. Kafasında daha muazzam 3D bebek yaratma hayali oluşacaktır. Barbie’nin ilk versiyonu, New York’taki Oyuncak Fuarı’nda pek talep görmeyecektir. Üstelik göğüslerinin bulunması, aileler tarafından hoş karşılanmamıştır. Fakat yeni bir pazarlama stratejisi yaratılarak, önyargıların hepsinin yıkılması başarılacaktır. Şirket, ısrarla mektuplar almaya başlayacak ve Barbie’nin bir de partnerinin bulunması gerektiği gündeme gelecektir. Ken bebeğin üretimiyle birlikte kız çocuklarının da motivasyonu sağlanmıştır. Satış rakamları, bomba etkisi yaratacaktır. He-Man ve ezeli düşmanı İskeletor, oyuncak başarısından ekranlara taşınmıştır. Bu nedenle de emsallerinden çok farklı yönleri bulunmaktadır. Mattel tarafından 1970 yılında aksiyon figürü krizi çekilmesi, yeni bir gündem yaratmayı başarmıştır. Araştırmalara soyunan şirket, çocukların aksiyon figürlerine sahip olduklarında, gücü kendilerinde hissetmeye çalıştıklarını ortaya koyacaktır. Bu durum çocuklara, bekledikleri türden güç verilmesini zorunlu kılacaktır. Rakip aksiyon figürlerini, daha güçsüz kılmak için barbar bir karakter üretilmek üzere harekete geçilecektir. The Toys That Made Us Oyuncak figürlerin, bir anda çocukların ve yetişkinlerin dünyasında neleri değiştirdikleri üzerinde durulacaktır. Her bir figürün çıkış hikayesi ve pazarlama stratejileri çok farklıdır. Kimi figürler başlangıçta olumsuz bir önyargı oluştursa da sonrasında satış rekorları kırabilmeyi ve insanlar üzerinde etki bırakabilmeyi başarmıştırlar. Bazı oyuncaklar, hesaplarda bile olmayan satış rakamlarına ulaşmıştır. İnsanların figürlere yaklaşımları da ele alınacaktır.
 • 2017
 • 45
 • IMDb 7.6
 • 44
 • 0
Making a Murderer
İncele
Making a Murderer
Hikâyenin kahramanı Steven Avery, doğma büyüme Monitowocludur. IQ konusunda 70 puanlarda seyreden Steven, okulunu bile kıl payı geçebilmektedir. Bir süre sonra arkadaşlarının içinde, bazı hırsızlık olaylarına katılacaktır. Enselenmelerinin sonucunda, Steven’ın bir sonraki adresi hapishane olacaktır. Ağabeyi ile babası, kendi sahibi oldukları hurdalığı çekip çevirmektedirler. Steven, 19 yaşında yavaş yavaş erişkinliğe adımını atacaktır. Lori isimli güzel bir kızla tanışacak ve kısa süre sonra evlenecektir. Lori için bu ikinci evliliğidir. Önceki evliliğinden de çocuk sahibi olmuştur. Steven’dan da 4 çocuk doğuracaktır. İlk iki çocuklarından sonra ikiz bebek sahibi olmaları büyük şaşkınlık yaratacaktır. Ailenin huzuru yerindeyken, bebeklerin doğumunun sonrasında birtakım olaylar yaşanacaktır. Penny isimli bir kadın, kocasıyla Monitowoc sahiline gelmiştirler. Penny, bir süre koşu yapacağını haber verip, koşmaya başlayacaktır. Hava sıcak olmasına rağmen deri ceket giyen bir adamı fark edecektir. Ancak karaktere takılı kalmadan, yoluna devam edecektir. Bir süre sonra geri dönmek istediğinde, adamın yolunu kestiğiyle karşılaşacaktır. Adam tarafından Penny, ormanın derinliklerine doğru götürülecektir. Sonrasında darp edilecek ve tecavüze uğrayacaktır. Dönem itibariyle, DNA sonuçları çok doğru hedefler göstermemektedir. Sonrasında suçlunun Steven Avery olduğuna kanaat getirilecektir. Tecavüz suçuyla yargıç karşısına çıkan Steven, ne olup bittiği hakkında bir fikre sahip değildir. Ancak o ne olduğunu anlamadan, 18 yıllık hapis cezası alacaktır. Karakter, hiçbir şekilde suçlamaları kabul etmemektedir. Er ya da geç suçsuz olduğuna kanaat getirilecektir. Steven ise boş yere yıllarca hapis yatacaktır. Making a Murderer Tecavüz suçuyla yılları heba edilen Steven’ın yaşamını ele alacaktır. Karakter, suçsuzluğuyla serbest bırakıldığında bu kez de bir fotoğrafçının acımasız bir şekilde katledilmesinden sorumlu olmuştur. Hayatı iyice altüst olan karakter, ilk suçsuz olduğu olaydan sonra psikolojik düzenini kaybetmiştir. Suça eğilim göstererek, ABD adaletine karşı tepkisini dile getirecektir. Diğer taraftan da suça giden yolların ne gibi koşullara ve çevresel faktörlere bağlı olduğunu yansıtmaya çalışacaktır. Toplumsal itibarı da yerle bir olan karakter için bu sefer kurtuluş daha zordur. Fakat kendisinin bu duruma gelmesinde adalet sisteminin de rolü büyüktür.
 • 2015
 • 60
 • IMDb 7.8
 • 29
 • 0
The World at War
İncele
The World at War
The World at War 26 bölümlük bir televizyon belgeselidir. Konusu II. Dünya Savaşı olan bu dizinin anlatıcısı Laurence Olivier'dir. 1969 yılında yapılması kararlaştırılan dizinin yapımı dört yıl sürmüş ve 1973'te ITV'de yayınlanmaya başlamıştır. Dizi 4 milyon £'a malolmuştur, ki o zamanlarda bir İngiliz televizyon yapımı için bu bir
 • 1973
 • 60
 • IMDb 8.2
 • 62
 • 0
Sitemiz 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,aşağıdaki mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. ( If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days.) İletişim: [email protected] bahis siteleri | canlı bahis | bahis siteleri | bedava bonus | deneme bonusu | bahis siteleri | canlı bahis siteleri | deneme bonusu veren siteler | süperbahis | mobilbahis | canlı bahis siteleri | kaçak iddaa | bahis siteleri | mobilbahis | deneme bonusu veren siteler | deneme bonusu veren siteler | çevrimsiz bonus